Långfredagen 19/4 Första start 08.00. 

Nu är lottningen fastställd. Oljeprofilen som ligger är Äggröra (40 fot).

Vi kommer att lotta ut ett pris i varje start (1-6 starten) 

Onlinescoring: www.bowlit.se  -> TE Bowling -> Live 

Vi kommer servera påskbuffé mellan 11-15 & Tacobuffé 17-22 (100 kr) . 

Vi serverar även ordinarie meny från 09-01. Finns även smörgåsar, pajer osv.

1. pris 12.000 

2. pris 6.000

3. pris 3.000

4. pris 1.000

5-6 pris 500

max hcp är 42. 


Start 1. (08:00)
Liam Nilsson BK Fryken  Andreas Henriksson BK Fryken
Emil Sjögren  Wåxnäs BC  Christer Envall  BK Bågen 
Per-Olav Mellembråten  BK Fryken  Lizz Sandelin  BK Fryken 
Matti Maaranen  BK Nobel Mikael Jönsson  BK Fryken 
Elin Engström  BK Fryken  Joel Landegren  BK Fryken 
Ann-Britt Persson BK Fryken Nils Sölensjö  BK Fryken 
Linus Carle  BK Jösse  Conny Lundberg  BK Fryken 
Svein Kristiansen  BK Fryken  Stefan Biehl  BK Bågen 

Start 2. (09:20)
Isabelle Hultin  Wåxnäs BC  Ann-Sofie Dreme  BK Solklot 
Stefan Bäck  BK Bågen  Öyvind Harang  KS Edsbowlarna
Mats Forsberg  BK Fryken  William Biehl  BK Bågen 
Johan Lindgren  BK Fryken  Jan Karlsson  BK Jösse 
Tobias Eriksson (73)  BK Fryken  Magnus Olsson  BK Bågen 
Kristoffer Strömberg  BK Nobel  Anders Landegren  BK Fryken 
Andreas Bönström  BK Fryken  Jonas Dahlin  BK Taifun 
Annika Engström  BK Fryken  Michael Höglund  BK Fryken 

Start 3. (10:40)
Robin Sandberg  BK Taifun Oddbjörn Nilsen  Bluestrike 
Kenneth Tomasson  BK Fryken  Johnny Svennson  BK Fryken 
Herbert Nilsson BK Fryken  Magnus Johansson  Glåmdal BK
Sune Fridén  BK Pollux  Per-Erik Nilsson  BK Taifun 
Tommy Gundersen Glåmdal BK  Lars Tomasson  BK Fryken 
Joachim Einarsrud BK Bågen  Geir-Ståle Kristiansen  Glåmdal BK 
Ann-Christin Johansson  Glåmdal BK  Katarina Dahlin  BK Taifun 
Öystein Brakalsvålet  Glåmdal BK  Stefan Andersson  BK Pollux

olja

Start 4. (12:20)
Katarina Dalgren  BK Fryken  Leif Göthberg  BK Nobel 
Halvar Haugen Nilsen  Bluestrike  Mattias Nilsson  BK Jösse 
Thomas Mjöster  BK Gruvan  Thomas Lindblad  Gävle KK 
Bengt Bäcklund Wåxnäs BC  Kent Karlsson Gunnarsson  BK Fryken 
Viktor Willman Olsson  BK Fryken  Eli Myreseth  Glåmdal BK 
Tobias Edén  BK Taifun  Ola Sjöberg  BK Bågen 
James Lundberg  BK Fryken  Grace Kristiansen  Glåmdal BK  
William Vålbekken  Solör BK  Tobias Bredin  Östersund BK 

Start 5. (13:40)
Lucas Andersson  BK Karma Anette Gundersen  Glåmdal BK 
Joakim Biehl BK Bågen  Örjan Hedgren  BK Skinnarna
Tobias Sätherström BK Fryken  Britt Marie Östby  Glåmdal BK 
Eric Sjöberg  BK Jösse  Jarle Amundsen  Glåmdal BK 
Bertil Blegeberg  BK Fryken  Geyr Nerdrum  Glåmdal BK 
Thomas Linder  Gävle KK  Åke Berglund  BK Fryken 
Christopher Lehmus BK Nobel  Jan Nilsson  BK Nobel 
Roland Bönström  BK Fryken  Tobias Eriksson (92)  BK Fryken 

Start 6. (15:00)
Markus Jansson  BK Jösse Mohammed Aziz BK Fryken 
Mattias Berglund  BK Fryken  Öyvind Haugen  Glåmdal BK 
Gertrud Persson  BK Fryken  Mats Syvertsson  BK Fryken 
Christian Rogne  CHIF  Kjell Chytraeus BK Fryken 
Camilla Myhre  Wåxnäsflickorna Johan Igelström  BK Nobel 
Dennis Andersson  BK Karma  Isabelle Lindgren  Östersund BK 
Kenneth Junior Thomasson  BK Fryken  Mikael Johansson  BK Bågen 
Kenneth Andersson  BK Pollux  Johan Sundler Wåxnäs BC 
olja